AHOJ!

Jsme parta nadšenců, která se někdy v roce 2001 začala scházet a chtěla se naučit aspoň pár tanců, které by mohla použít při "cimbálu". Později se tento žánr rozrostl o country tance. V současnosti jsme se již zaměřili převážně jen na country tance. Scházíme se pravidelně v pátek a pod vedením Jitky Novákové trénujeme stále nové sestavy country tanců a "pilujeme" již to, co jsme se naučili. Kromě pravidelných pátků jsou to i různé akce (oslavy našich narozenin) taneční zábavy, výlety. Je to příjemný relax po pracovním týdnu. Během let trvání "Hopsáku" došlo i k obměnám "členů", někdo zůstal od začátku, jiný to jen zkusil, nebo přišel až později a zůstal. Každý je vítán! V současné době kromě lidiček z Popovic sem dojíždějí i členové z Podolí, Uh. Hradiště,Těšova ale i Břestku, Míkovic a Kněžpole.

Hopsák nemá žádný statut sdružení či organizace. Je založený na zcela dobrovolné bázi, financovaný z "vlastní kapsy". Kdo chce může přijít a zkusit to s námi.


NAŠE AKTIVITY


"Hopsák" již tradičně pomáhá a spolupracuje s místními spolky - SPOT, Popovjánek, Svaž žen, Obec Popovice při různých akcích jako například při Pohádkovém lese, Maškarním plesu, Noci s Andersenem, Jarmarku., Partyzánském samopalu aj. Jakýmsi pravidlem se stalo vystoupení na Maškarním plese v Popovicích nebo také účast ve fašankovém průvodu coby masky a hlavně Podšablový tanec chlapů, jistě neunikl pozornosti.

A naše vystoupení? Přišel první šok - "Tak děcka, budeme vystupovat!"

Třásly se nám kolena, ale nakonec jsme to zvládli. Bylo to někdy v květnu 2003, kdy jsme dětem v kunovském Domečku předvedli pásmo tanců s následnou výukou. A pak následovala výzva ukázat se v Popovicích. V únoru 2004 jsem vystoupili poprvé,kde při pochovávání basy jsme zatančili podšable a straňanské tance.

No, a protože jsme to "přežili", spadl z nás strach z vystupování (i když tréma nás drží pořád), a do dnešního dne máme na kontě řady vystoupení v Popovicích, Podolí, Drslavicích, Kunovicích, Mařaticích, Uh. Hradišti ,Kuldlovicích, Babicích, Ořechově, Zlechově, v družební obci Kálnica a dokonce i v noblesní Redutě. Některá vystoupení byla spojena i s výukou tanců. Potkali jsme zde spoustu milých lidiček "stejné krevní skupiny" a začali jsme se setkávat na společných akcích a vzniklo mezi náma nejedno přátelství.

Jelikož se rádi bavíme, připravíme občas i speciální vystoupení, takže jste nás mohli vidět v "kusech" jako Housenka, KISS, Amerika, Školka, Andělé a čerti, Čerti, Labutě, Trhák, Polonéza, Alexandrovce, Country vzniklo na Slovácku, Spermie, Šmoulové, figurky Člověče nezlob se. Také již třetím rokem jsme se účastnili tančení Moravské besedy na krojovém plese v Popovicích. Choreografie jednotlivých vystoupení připravuje naše vedoucí Jitka Nováková.

Na našich vystoupení se najde vždy nějaká ta chybička, ale tančíme pro radost a s láskou a jistě nám to prominete. :-)))))))
Tak to jsme my

Tak to jsme my

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one