Sokol Podolí pořádal již 15tý ročník Mikulášské besedy u cimbálu s CM Mladí Burčáci. Také Hopsák byl pozván, aby svým vystoupením zpestřil tuto akci. Po vystoupení jsme dostali slíbené stehno z kuřete (eště včíl máme mastné huby) a také všichni účastníci měli možnost i zdarma ochutnat zelňačku. Tombola byla bohatá a každý z nás něco vyhrál. Někteří měnili, ukecávali, ale vždy se "obchod" vydařil!
Foto: Zdenka a Maruška

V neděli 26.7. 2009 se na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, na Javořině, uskutečnily Slavnosti bratrství Čechů a Slováků. Také my jsme se, ikdyž z měnší části, zúčastnili. Dokonce jsme si zatancovali při country společně se skupinou tanečníků z Ostr. Lhoty.

Foto: Zdenka

V pátek 26.6. 2009 jsme pozvali naše přátele z Baně na selátko, které jsme vydražili na maškarním plese. Do této doby přebývalo u Andrýsků, kteří se o něho starali s největší péčí. Silvestr s Břetikem nám ho připravili a taK jsme si mohli všichni na této delikatesi pochutnat. Mastné huby máme dovčíl! Baňáci, aby se vůbec k této pochoutce dostali, museli absolvovat dekontaminační procedůry. Zvládli to na 1! Také jejich pásmo nás dobře pobavilo. Díky všem za skvělý večer, noc i brzké ranní hodiny.

Foto: Zdenka

6.června pořádal Klub žen Pohádkový les. Také členové Hopsáku přišli vypomoci - někdo jako pohádková bytost, jiný ve výčepu nebo při závěrečném úklidu. Součástí soutěže pro děti, ale také pro dospělé byl Den otevřených dvěří v areálu bývalé střelnice.
Pátek 1.května 2009
Čtvrtek 30.4.2009, přísálí KD, CM Lasička Band, tentokrát ve stylu Hippies. Pořádalo SPOT Slunéčko.
13.3. MDŽ v babicích - obrázek

13.3. MDŽ v babicích - obrázek

V pátek 13.3.2009 jsme přijeli do Babic na oslavu MDŽ. Pozvali nás kamarádi z Baně. Na jejich přání jsme jim předvedli také naše nastudování Labutího jezera. Večer byl opět v duchu tance, smíchu, dobrého gulášku, piva a jiných pochutin a také dárků, které jsme my ŽENY obdržely - rudý karafiát, mydélko a banán. S kulturní vložkou vystoupili místní "pionýři" společně s delegací z NDR a také děti z MŠ. Supr akce! Děkujeme Baňákom!
21.2. Maškarní ples - obrázek

21.2. Maškarní ples - obrázek

V sobotu 21.2.2009 pořádal Klub žen tradiční Maškarní ples spojený s pochováváním basy.Letos jsme si jako Hopsák připravili opět originální vystoupení - "Labutě na popovských rybnících ". Vystoupení se povedlo a sklidili jsme bouřlivý potlesk, vždyť takové "labutě" se jen tak nevidí:-)))))))))))))))). Klub žen si připravil také opět skvělé "Pochováváním basy", tentokrát na téma - Zabijačka. Aj jiitrnice  a tlačenku sme okoštovali.Naši hoši se také účastnili - tančili Podšable a smrtka  v podání Jiříka byla taky supr. V tombole jsme byli taky úspěšní - šampáňo, váza, hrnek na med, hrníčky , ale byla tu i hlavní cena- domácí pekárna. U Wasrů se teď bude enom péct a péct. Jo a to  hlavní, vždyť my jsme vyhráli jako maska a dostali jsme DORT!!! "Jupííííííííí!" Na závěr proběhla dražba selete. Silvestr D. hodně toužil po praseti a tak různě ještě před dražbou provokoval, ale Monika ho při dražbě u 1550 Kč zabrzdila a tak nám dopomohla, že prase za 1600 bylo naše.Vyvolávací cena byla 200Kč.  Nakonec se připojil finančně i Silvestr a slíbil, že nám ho upeče. Tož zas bude akce! :-)))) No nejsme my skvělí! Samé výhry, samý úspěch:-))))  K tanci i poslechu hrál TRINOM. Moc děkujeme Jitulce, za choreografii a za trpělivost. Z.

Foto: Zdenka
14.2. Fašanková obchůzka - obrázek

14.2. Fašanková obchůzka - obrázek

V sobotu 14.2.2009 pořádalo sdružení SPOT Slunéčko již tradiční fašankovou obchůzku. Sešlo se 47 masek + 5 veselých muzikantů. Také "Hopsáci" se již tradičně účastnili. Mezi našimi zástupci byl řezník, Amorek, bezdomovec, tetka, tetka s chlapem v koši, cikánka a cikánský baron , ale také tanečníci   "PODŠABLÍ".   A protože letošní obchůzka vyšla na 14. února , kdy je sv. Valentýna , po Popovicách létali  Amorci, kteří rozdávali místo svých šípů srdéčka a jiné ochranné pomůcky:-)))))). Nechyběl ani špek, koblížky a jiné dobroty a slivovica tekla proudem. Šak nekeří neví ani jak dojeli či došli dom:-))). Jestli to bylo slivoviců či špekem, to sa asi nedozvíme:-))). Toš myslím, že sme si to užili jak sa patří a tak to má být. Sice ten správný fašank bude až za týden, ale to neva, budeme mět natrénováno!

Foto: Zdenka a Maruška
13.2. Zkouška Hopsáku - obrázek

13.2. Zkouška Hopsáku - obrázek

13tého února  a v pátek! Tohle datum si asi o to přímo říkalo! Kromě toho, že jsme tvrdě nacvičovali na maškarní a šéfka nás nenechala ani vydechnout, tak jsme se mohli  postupem večera ocitnout u Marfušky, na rozkvetlé louce, zalyžovat si, trochu si zahulit v daleké Arábii, chytit vlka:-))) (vysvětlete si to jak chcete), potkat Karkulku, zaláskovat se (šak láska prochází žaludkem říkali už naši předci..), ochutnat Jaruščiny chuťovky a to velmi příjemným způsobem a vše v hlavní roli se mnou! Jupííííííííí tolik fotografů a kameramanů sem eště kolem sebe neměla! Toš vám pěkně děkuju:-))))))))!  Velice příjemný zážitek.

Foto: skoro všeci kdo se zúčastnil
7.2. Country bál Blatnička - obrázek

7.2. Country bál Blatnička - obrázek

Sobota 7.2.2009 , hrála skupina WESTERN


Foto:Zdenka
31.1. Telegrafní country bál - obrázek

31.1. Telegrafní country bál - obrázek

V sobotu 31.1.2009 uspořádala country skupina TELEGRAF již svůj VIII. TELEGRAFNÍ COUNTY BÁL. Letos to bylo poprvé v jiných prostorách - v Klubu kultury Uh. Hradišti. Téměř celý Hopsák se letos této skvělé akce zúčastnil. Telegraf měl sál vyzdobený na 1 aj s hvězdičků a ve stejném stylu byl i celý večer. Dreams country nás naučili nový taneček (když bude přebývat hoch či dívka), holky zatancovaly po půlnoci kankán. 2. vícemistr Evropy v žonglování s kolty nám předvedl svoje vystoupení jak s kolty, tak i s lasem. Byla i bohatá tombola (na které jsme se i my Hopsáci podíleli) a z 14ti hlavních cen, jsme vyhráli 3. Jednu jsme koštli na místě, druhou okoštujeme příští hopsák a 3tí, no to si zajdeme k Jardovi někdy zatelefonovat :-))) a přímo bezdrátově.Ostatní výhry byly přímé:-)). K tanci hráli Jižané a Telegraf. Potkali jsme se tam se známýma z Ostr. Lhoty, z Kroměříže, z Nivnice, ze St. Města atd. Moc příjemné prostředí i atmosféra a myslím, že i nálada.

Foto pro vás připravila Zdenka. Děkujeme i za fotečky od Marušky z Kroměříže.
24.1. Ples KOVOKONU - obrázek

24.1. Ples KOVOKONU - obrázek

Na sobotu 24.1.2009 nás pozvali Jana a Jarek Koníčkovi na ples firmy KOVOKON. Rádi jsme pozvání přijali. Na plese jsem tančili jak modernu, tak lidovky , country i cimbál. S folklorním programem zde vystoupili Spoťáci. Jídlo i pití bylo vynikající. Jarku, ještě jednou za všechny, díky za pozvání.

Foto nám poskytl  A. Koníček
Pochod kolem Břestecké skály - obrázek

Pochod kolem Břestecké skály - obrázek

17. ledna 2009 se konal již 28. ročník Putování okolím Břestecké skály. I my jsme se rozhodli, že se letos zúčastníme. Kromě pochodu jsme se těšili na zabijačkové speciality. Vždyť letos na to porazili asi 8 čuníků. Bohužel hned ráno byla na"čuníky"2x zatočená fronta (nikomu se  z nás tam nechtělo stát) a taky počasí se jevilo velice krásné, tak škoda ho prosedět či pročekat v hale. Ze srandy jsme se přihlásili na nejdelší trasu . Nevěřila jsem , že ujdem 8km, ale nakonec počasí a hlavně nálada nám napomohla k tomu, že jsme  si opravdu zasloužili Pamětní list s délkou trasy 15 km! Po návratu do cíle jsme si už mohli dát tak akorát maximálně polévku, kterou "škrabali" ze dna. Vše snězeno! K poslechu a vlastně nám i k tanci hrál již tradičně TELEGRAF. Tak jsme se vyblbli i tam. Perfektní sobota! Díky nám všem, že jsme byli příjemní a suproví!

Fotečky pořídili: Zdenka a M. a L. Hrubošovi
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one