7. - 8. 5. 2012 - soustředění Smraďavka - obrázek

7. - 8. 5. 2012 - soustředění Smraďavka - obrázek

Společně s Klubem žen jsme se 7. - 8 května soustředili na RS Dopravák na Smraďavce. V pondělí jsme vystřídali děcka z Popovjánku a hned ten večer jsme se stmelovali u táboráku, kde jsme opékali špekouny . K tomu jsme pěli písně při hudebním nástroji zvaném kytara, kteréme velice dobře vládnul náš Zdeneček. Hrdélka jsme zvlažovali točeným pivečkem, ale i vínkem. Prokládali to "bylinkami" a pod. Druhý den pro většinu začal s úsměvem a hlavně sjednocením dechu a spálením červa, ale bylo i vidět, že někteří "žlútko" vtahovali pěkně dlouho :-)))). Po rozcvičce a snídani měla naše skupina volno. Vydali jsme se na malou procházku na Sausfork a ke studánce a zpět. Pak už jsme jen tancovali , odpočívali a zase tancovali. Večer tu byl coby dup a rozjeli jsme se domů. Ti zdatní přijeli na kolech. Počasí jim přálo a mohli tak zkloubit sport s tancem. Škoda, že to nebylo déle.

Foto: Zdenka
18. února Maškarní ples s pochováváním basy - obrázek

18. února Maškarní ples s pochováváním basy - obrázek

V letošním roce, tak jak i minulé, na přání Klubu žen, uskutečnil Hopsák vystoupení na maškarním plese. Letos to byl šmoulí brannej den.Myslím, že se to opět povedlo a bavili jsme se vleice dobře.
Foto: Zdenka
V sobotu 4. února uspořádalo sdružení SPOT Slunéčko již druhý ročník Krojovaného plesu. Opět jsme se zapojili do tančení Moravské besedy. Po tombole byla také dražba , tentokrát krojového klobůku, který za 2000 Kč vydražil  Jožka Ď.

Foto: Zdenka, Jitka, p. Tureček
V sobotu 28 ledna jsme měli hned 2 akce. Na odpoledne si nás objednali místní zahrádkáři, kde jsme jim na  výroční schůzi zatancovali na téma zahrádkáři.A jako bonus si Jitka s Jožkou připravili skvělé vystoupení  Pata a Mata  - jak sa pálí slivovica. Na schůzi bylo úžasně, dokonce i živá hudba, ale my jsme dali přednost našemu oblíbenému Telegrafu a pokračovali v tanci na country bále v Uh. Hradišti.  Bohužel z těchto obou akcí není téměř žádná fotodokumentace.
V sobotu 21. ledna jsme se opět po kratší přestávce  zúčastnili pochodu kolem Břestecké skály. Tentokrát jsme si dali "do těla" - tůra cca 18 km - Břestek - U krtka, Pod skalou, Buchlov - U Špalka, Zikmundov, Buchlovský kámen, Dubový díl, Chabaně a náš cíl byl opět U krtka. A aby jsme toho neměli málo, tak jsme si ještě v našich pohorkách zaskotačili u Telegrafu, který zde pravidelně hraje. Břestečtí porazili běkolik pašíků, ale my jsme je neochutnali. Zabijačku jsme okoštovali  jen U Špalka. Počasí se opravdu vydařilo. Bohužel večer  jsme odpadli a nezúčastili se ani plesu sportovců. Tam nás však zastupovali naši Koníčkovi a Jitka a Jožka. Při svíčkách (vypla elektrika) vydrželi až do rána. Taky úctihodný výkon :-)))).
Foto: Zdenka a Maruška
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one