Letošní sv. Valentýn připadl zároveň i na fašankovou sobotu. Již tradičně Klub žen uspořádal maškarní ples s pochováváním basy. Letošní téma bylo Sněhurka a sedm trpaslíků. Po loňské odmlce jsme letos i my přispěli k fašankovému veselí krátkým vystoupením. Disciplinované společenství mravenců, které jsme představovali my, zachránilo Ferdu. Ten totiž při milostných hrátkách s Beruškou utrpěl úraz. Medicína v podobě flašky rumu ho postavila na nohy. Beruška však nedopadla už tak dobře. Mravenci ji za to sežrali a po dobré pochoutce si pak pěkně schrupli tak, že se celé mraveniště natřásalo.

Foto - M. Šuranský
IMG_1491a.jpg
Někteří svěží, jiní po "výstupu" na hrad Buchlov začali v cca 18.30 generální zkouškou nás společný večer v krojích. Naše vedoucí Jitka pro letošní vystoupení nastudovala Slováckou besedu a tu jsme také po několik zkoušek trénovali a trénovali, abychom ji pak mohli předvést v celé své kráse na krojovém plese. Nácviky i samotné vystoupení nás " velmi bavilo" a to bylo vidět také na samotném vystoupení a vůbec po celý večer. Vždycky se sice nějaká chybička a zaškobrtnutí najde ( a to platí i mimo tanec),ale však jsme jenom ludé, no né ?!!!!:-))))).
IMG_4560.JPG
Přes špatné počasí i nechtění " se unavit" (večer nás čekal totiž další výkon) jsme se nakonec rozhodli vypravit se na již tradiční Pochod kolem Břestecké skály, jinak nazývaný "prasečí pochod". Základní skupina ( Kasperovi, Vlkovi, Wassernbauerovi a Barchánkovi - zástupce pouze Láďa, Iva chtěla mít krásné kučery a proto prý s igelitem na hlavě nikam nepůjde a bude raději udržovat rodinný krb) odstartovala od hospody U krtka nejkratší cestou (hahaha ) na hrad Buchlov. Někdy místy skoro po čtyřech a blátivou stezkou nás náš horský vůdce Zdeneček vedl na hřeben a přes Čertovo sedlo a Barborku až na hrad Buchlov, přesněji do hospody U Špalka. Tam se k nám přidali Hrubošovi a společně jsme se ohřáli a občerstvili. Bohužel naši milí Štrůdlíci chyběli. Poté nás čekala cesta zpět. Zdatní sešli po naučné stezce pešo, zbytek to vzal obklikou pomocí čtyř kol. Sešli jsme se opět v hale na Břestku. Zde jsme si poslechli pár tónů od naší oblíbené country kapely Telegraf. Tentokrát však nebyl prostor pro taneček, neboť vidina teplého krbu u Barchánků a taky večerní povinnosti byli silnější. Již teď se těšíme na příští ročník a doufám, že se nebude zase krýt s nějakou jinou naší aktivitou. Z.
Foto: Vlkovi
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one